Etkinlikler

2* Yelkencilik Eğitimi

Amacı:

2* Yelken kursu temel olarak balon yelken kullanımına yöneliktir. Buna ek olarak Şamandıra dönme ve MOB manevraları ve ileri trim bilgileri de bu programda verilmektedir. Kursu başarıyla tamamlayan bir katılımcı balon yelkeni donatmayı, kullanmayı, anayelken ve flok trimlerini, ilkyardım, ileri meteoroloji, sert hava seyri ve ileri yarışçılık bilgisine sahip olur.

2* Kursu Katılımı için gerekli koşullar:
2*Eğitimine katılabilmek için UYES onaylı 1* sertifikası sahibi olmak zorunludur. 1* Kursunu Su-Sail'den aldıysanız bu kursa katılma hakkınız vardır. 1* Belgenizi başka bir üniversitenin yelken kulübünden aldıysanız, sertifikanızı ibraz ederek kursa katılabilirsiniz. UYES 1* sertifikanız yoksa ancak; Yelken sporcusu veya aileden tecrübeli iseniz 1* Denklik Sınavı'ndan geçer puan alarak 2* kursumuza katılabilirsiniz.

Kurs Planı

Pratik Eğitim:
- Her bir ders 2 saat sürer ve toplam 14 saat olarak Gorbon 7 tipi teknelerde, Kalamış Marina'da yapılır.
- Pratik eğitimler tercihen 3 en fazla 5 kişilik gruplar halinde yapılacaktır.
- Gruplar önceden belirlenip topluca kayıt olunabilir.
- Dersler haftasonu veya hafta içi yapılabilir.**

Teorik Eğitim:
- Teorik Eğitimler Su-Sail yelkencileri tarafından Sabancı Üniversitesi Kampüsü'nde verilecektir.
- Teorik Eğitimde Su-Sail 2* Yelkenci eğitim kitabı kullanılacaktır.
- Toplam 7 adet teorik eğitim verilecektir. Teorik eğitimlere katılım zorunludur.

Sınav
Dönem sonunda Su-Sail 2* yelkenci sınavı yapılır. Sınavda başarılı sayılmak için 70'in üzerinde puana sahip olmak gereklidir. Sınavda tüm teorik eğitimler, 2* yelkenci kitabı ve pratik eğitimde gösterilenler sorulabilir. Sınava girebilmek için en az 4 teorik derse ve 6 pratik derse katılmak zorunludur. Sınavda başarısız olanlar kurtarma sınavına girebilirler. Kurtarma sınavında da başırısız olanlar bir sonraki dönemki sınavlara girme hakkına sahiptir.

Yarış

Dönem sonunda kursu tamamlayanlar arasında yarış yapılır. Yarışa katılmak zorunlu değildir ancak önceki senelerde yapılan yarışlarda katılım oranı %90 ın üzerindedir.***

Sertifika
Sınavların okunmasını takiben, sınav notu, eğitmen görüşleri ve teorik ders yoklamaları ve toplam denizde olma süresi göz önünde bulundurularak başarılı olan kursiyerlere sertifikaları verilir.

Ödemeler

-Eğitimin bedeli kişi başına hafta içi (cuma dahil) 650 TL; haftasonu 720 TL olacaktır.
-Ücretler en geç eğitimlerin ilk haftalarında ödenmelidir.

*Hava muhalefeti nedeni ile anlaşmalı eğitim şirketi tarafından iptal edilen pratik eğitimler hariç; Eğitimlere devamlılık konusunda herhangi bir mazeret kabul edilmeyecektir !
**Hafta içi ve hafta sonu arasında fiyat farkı vardır.
***Sabancı Universitesi'ndeki katılım oranına göre her dönem düzenlenmeyebilir.

İlgili Galeriler

Sertifika Yemeği 2010 Güz   1* ve 2* Matchrace   1* ve 2* Sertifika Yemeği   Su-Sail 1* Matchrace 2008   1* sertifika yemeği (iftar)    1* Sertifika Yemeği   Su Sail Matchrace 2006  
 
Sonraki